Gran Fira de Valencia (es) | odwiedź Walencję w lipcu.

Gdy stajesz się mieszkańcem obcego Ci miasta na te kilka minut.

Nigdy nie wiesz, kiedy spotka Cię coś niesamowitego. Czasem wystarczy iść ulicą w obcym mieście i usłyszeć, że coś się dzieje nieopodal. Gra muzyka, słychać harmider, widzisz mrugające światła. I wystarczy zejść po kilku schodkach do parku, by ujrzeć wielkie poruszenie w środku nocy, niezliczoną ilość białych krzeseł ustawionych w rzędy i ludzi słuchających muzyki.

 

I nie musi to być wydarzenie roku, ani nawet miesiąca (nawet jeśli nim jest). Nie musisz nawet wiedzieć o co chodzi, ale przyłączasz się i zatapiasz w tej chwili, jakby była Twoja. Twoja chwila w obcym mieście, które tego wieczoru jest też Twoim miastem. Na te kilka minut. Ale mało tego... Ktoś ze sceny zabiera Cię ze sobą jeszcze do innego miasta i wtedy to już jest coś niebywałego, bo głosem rozdziera jeszcze duszne, ale już nasycone morskim wiatrem, więc pachnące, powietrze.

 

Nie musisz wiedzieć o wszystkim co się dzieje w mieście, w którym jesteś na tę krótką chwilę, ale jeśli będziesz wiedział co wybierać, to spotkają Cię chwile, które później będziesz wspominać przez lata. I tego życzę wszystkim podróżnikom. Aby umieli słuchać miasta, bo ono samo najlepiej podpowiada gdzie iść, a gdzie nie. Nas przyciągnęła gra zespołu Allegro Big Band. Niestety nie udało mi się odszukać nazwiska Pani o tym wspaniałym głosie...

 

Jeśli będziecie w Walencji w lipcu znajdźcie chwilę, by w jakikolwiek dzień tygodnia, wieczorem, po zmroku, znaleźć się w pobliżu Palau de la Musica. W parku nieopodal pałacu, na scenie, dzieją się cuda. W poniedziałek słuchacie koncertu (fragment poniżej), a we wtorek oglądacie dziesiątki tańczących par. Co się dzieje w środę? To można ustalić, ponieważ...

New York, New York in Valencia

The best version of New York I have ever heard.

O co tutaj chodzi? O "Gran Feria De Julio de Valencia" drodzy Państwo.

Gran Feria De Julio de Valencia to ogromne przedsięwzięcie i impreza, w jakiej mają szansę uczestniczyć mieszkańcy Walencji co roku. Przez cały lipiec na terenie miasta, w różnorakich miejscach, odbywają się koncerty, w których można uczestniczyć bezpłatnie lub za drobną opłatą.

Z programem lipcowym na 2016 możecie się zapoznać na przykład na blogu www.valenciablog.com. Nota bene możecie znaleźć na nim wiele innych przydatnych informacji, dla przykładu cały plan imprezy wraz z wydarzeniami towarzyszącymi, bo Gran Feria De Julio De Valencia to nie tylko muzyka, ale i kino, jedzenie, teatr, pokazy sztucznych ogni, pokazy magików, wydarzenia sportowe i zabawy. Dniem jednak najważniejszym jest dzień, w którym odbywa się Batalla de Flors, które samo w sobie jest ogromnym wydarzeniem, w którym uczestniczy całe miasto, niczym mieszkańcy Sieny, którzy uczestniczą w Palio di Siena.

 

Dzień, w którym odbywa się ta impreza ma dla mieszkańców podobne znaczenie. Jest jak karnawał w Rio dla Brazylijczyków. Nie wierzycie? Zerknijcie na profil wydarzenia na Facebook, gdzie możecie obejrzeć relacje z tegorocznej imprezy. Poniżej zostawiam Wam promo z tego roku. 

Promo Gran Fira de Valencia 2016

Vídeo realizado para promocionar la Gran Fira de Valencia

Jeśli planujecie poświęcić Walencji w lipcu na przykład 2 tygodnie i zechcecie uczestniczyć w tym wydarzeniu w przyszłym roku proponuję zaglądać na stronę organizatora, czyli na www.granfiravalencia.com. Tutaj znajdziecie wszystkie informacje na ten temat, a oficjalny program możecie pobrać w całości w pliku pdf. Jest imponujący, nieprawdaż? Ciekawa jestem jak będzie wyglądał program na 2017 rok.

Conciertos de Viveros

Jeśli szukacie czegoś więcej niż koncerty na otwartym powietrzu zawsze możecie wziąć udział w koncertach największych gwiazd muzyki jazzowej, pop, głównie hiszpańskich, ale również zagranicznych. Informacje o tych wydarzeniach są dostępne tutaj. Bilety na poszczególne wydarzenia możecie kupić wybierając zakładkę w górnym prawym rogu strony.

  cabecera-vivers

Concertos

 

I co kochani? Podoba się wam taka Walencja? Czy ktoś z Was miał przyjemność uczestniczyć w wydarzeniach tego festiwalu kolorów, muzyki i zabawy? Jeśli tak do proszę o komentarz i relację.

Nie ukrywam, że mam ochotę dość znacznie zmienić plany na 2017 i w lipcu znaleźć się w Walencji raz jeszcze. Udało mi się ją jedynie delikatnie nadgryźć i ledwo poznać jej smak, ale mam ochotę na dużo więcej. Atmosferę tego co się dzieje w mieście po prostu czuć dookoła. Zdumiewające, że jest na świecie miasto, które potrafi z takim rozmachem zorganizować coś tak wspaniałego...

-------------------------------------------------------------------------------- 

Zdjęcia i materiały graficzne  zostały pobrane ze strony organizatora.

Nocleg w upalnej i pięknej Hiszpanii wyszukasz poniżej.

Booking.com
Please follow and like us:

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.