Austria | Kaltwasser & Seefeld | zima

Kaltwasser – alpejski stok na każdą porę roku

Kaltwasser w austriackiej Styrii to enklawa dla miłośników narciarstwa biegowego i alpejskiego. Stok jest położony ok. 300 km na południowy zachód od Wiednia, w Tyrolu – bardzo chętnie odwiedzanym przez Austriaków rejonie Alp Wschodnich, który częściowo należy do Włoch. Tyrolskie pasma górskie to gwarancja imponujących widoków. Najwyższy szczyt w tej części gór ma 3905 m n.p.m. (Ortles).

Jeżeli chcesz uniknąć wakacji w największych, tyrolskich miejscowościach, takich jak Bozen (Bolzano, Balsan), Lienz czy Trydent, możesz wybrać się do malowniczo położonego Seefeld w sąsiedztwie stoku Kaltwasser. Spotkasz się tutaj z miłym przyjęciem w austriackim stylu, a jednocześnie zyskasz wiele możliwości aktywnego wypoczynku o każdej porze roku.

Uroki Seefeld

Seefeld to raj dla fanów narciarstwa klasycznego, zwłaszcza biegowego. Płaskowyż usytuowany jest nad jeziorem i stanowi znakomity punkt wypadowy na liczące dziesiątki kilometrów trasy narciarskie. Miejsce to spełni oczekiwania osób w każdym wieku. Znakomicie nadaje się dla rodzin z dziećmi i nowicjuszy.

Ośrodek jest zrzeszony w cieszącej się dużym autorytetem organizacji „The Best of The Alps” i obowiązuje w nim Happy Ski Card, co oznacza, że karnety, które nabędziesz w miejscowości, możesz wykorzystać także w innych lokalizacjach, np. Garmisch-Partenkirchen i Zugspitz Arena.

Miejscowość może poszczycić się jedną z najlepszych i największych szkół narciarskich w Austrii. Seefeld zapisał się także w kartach historii dzięki osobie urodzonego tutaj Antona Seelosa, 5-krotnego medalisty mistrzostw świata, który w okresie międzywojennym stworzył technikę równoległego skrętu slalomowego.

Seefeld zimą czyli Austria dla każdego

W Seefeld nie brakuje atrakcji dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Dzieci można zapisać do szkółki narciarskiej, a samemu w tym czasie można oddać się wędrówkom na nartach turystycznych, których konstrukcja dostosowana jest do różnych rodzajów terenu. Region obfituje w specjalnie przygotowane trasy śladowe, ścieżki pokryte śnieżnym puchem, drogi, na których utrzymuje się warstwa lodu, jak również zaśnieżone stoki i lasy. Ci, których ta opcja zwiedzania okolicy zaciekawiła, mogą skorzystać z usług profesjonalnego przewodnika.

Nowością w regionie jest wydzielony w Seefeld obszar dla najmłodszych liczący 20.000 m.kw., wyposażony w karuzelę, zadaszone przenośniki taśmowe i linę holowniczą. Na turystów z dziećmi (i nie tylko) czeka także tor saneczkowy oraz, jak w każdych niemal górach, kulig z zaprzęgiem konnym.

Osoby dorosłe z pewnością rozwiną swoje umiejętności pod okiem instruktora w szkole narciarskiej lub snowboardowej. Mogą również spróbować swoich sił podczas wolnych zjazdów.

Narciarze, którzy nie chcą rezygnować ze sportu nawet w nocy, mają do swojej dyspozycji oświetlony tor i podgrzewane siedzenia na czynnej do godz. 21:30 kolejce linowej, prowadzącej na Härmelekopf (szczyt o wysokości 2224 m n.p.m.).

Pierwsze kroki na stoku Kaltwasser

W ośrodku Seefeld/Rosshütte znajdziemy trasy o różnym stopniu trudności – zarówno dla początkujących, jak i średnio zaawansowanych. Łącznie odwiedzający mają do swojej dyspozycji 20 km łatwych, średnich i trudnych stoków narciarskich oraz 143 km zimowych szlaków wędrownych. Trasy ulokowane są na wysokości 1230 - 2100 m.n.p.m.

Sezon narciarski rozpoczyna się 6 grudnia, a kończy 6 kwietnia. Oficjalne otwarcie sezonu letniego ma miejsce 7 czerwca, natomiast zwolennicy pieszych wycieczek mogą podziwiać urokliwe trasy do 26 października.

Kurort stanowi dobry punkt wypadowy na stoki o różnym stopniu trudności – od szerokiego Kleine Belchen, porzez Kaltwasser czy Hintere Schneise, które są krótkie, ale za to stanowią większe wyzwanie z technicznego i wytrzymałościowego punktu widzenia. Stoki są zadbane, a kolejki linowe utrzymane w idealnym stanie technicznym.

Sam wyciąg Kaltwasser jest dodatkowo wykorzystywany przez lokalny klub sportowy. Początek trasy oznaczonej kolorem czerwonym może wydać się dość stromy, jednak po pierwszym najtrudniejszym odcinku przed zjeżdżającymi otwierają się szerokie możliwości ćwiczenia jazdy w zakrętach. Zjazd możesz zakończyć nieopodal kolejki górskiej Sportabfahrt.

Lokalizacja

sheego gutschein

Nocleg w mojej ukochanej Austrii wyszukasz poniżej.Booking.com

Please follow and like us:

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.